Loomise Kuupäev: 12 August 2021
Värskenduse Kuupäev: 12 Mai 2024
Anonim
USA maailmameistrivõistluste meeskond võidab ebatõenäolise võidu Inglismaa üle - Ajalugu

Sel päeval 1950. aastal alistas Brasiilias Belo Horizontes peetaval maailmameistrivõistlustel suuresti amatööridest koosnev Ameerika meeskond oma lihvitud inglise vastased. Mängu, mis on dubleeritud „Rohelise imeloona“, peetakse kõigi aegade suurimaks jalgpallihäireks.

Tollal Inglismaa koondis, mida tunti nimega „Kings of Football”, oli II maailmasõja lõpust möödunud aastatel rekordiline 23 võitu, neli kaotust ja kolm viiki. Selle liikmed olid elukutselised jalgpallurid, kes visati Inglismaa kodumaistest liigadest välja. Ameeriklased seevastu olid kaotanud oma seitse viimast rahvusvahelist mängu. Vaevalt paar päeva enne Inglismaaga peetud matši kokku pandud USA meeskonda kuulusid nõudepesumasin, kaks postimeest, õpetaja ja veskitööline. Belfasti telegramm kirjeldas neid kui "paljudelt maadelt pärit lootusetu ansamblit", kuna nähtavasti olid mõned mehed hiljuti Ameerika Ühendriikidesse sisserändajad.

Selleks ajaks, kui kaks meeskonda Belo Horizonte'is väljakule pääsesid, olid bookiesid andnud brittidele 3-1 koefitsiendi maailmameistrivõistlustele pääsemiseks, võrreldes ameeriklaste 500-1-ga. Äsja ametisse nimetatud Ameerika treener Bill Jeffrey oli ilmselt nendega nõus, öeldes Briti reporterile: "Meil pole võimalusi."

Mäng algas ameeriklaste kaitsest, kuna inglased ründasid neid ühe kindla pealelöögiga teise järel. Väravavahil, endisel alaealise liiga püüdjal Frank Borghi'l, kes nüüd St. Louis'is surnuaeda juhtis, õnnestus kummalgi tipp panna. Lõpuks, kui esimesel poolajal oli vähem kui 10 minutit aega, koondas USA keskkaitsja Walter Bahr palli 25 jardilt välja ja Haiti päritolu ääremängija Joe Gaetjens lõi sukeldumispeaga värava. Inglismaa lõi kogu teise poolaja jooksul tagasi tuliste laskudega, kuid Borghist ei pääsenud midagi. No-hopers olid ühe väravaga alistanud Jalgpalli Kuningad. Stendide 30 000 brasiillast läksid uljaks, teades, et brittide kaotus võib aidata nende enda meeskonnal turniiril paremini hakkama saada. Gaetjens, kes naaseb hiljem Haitile ja kaob François Duvalieri repressiivse režiimi ajal, viidi pidustustelt väljalt välja.

Ehmunud inglise fännid ei suutnud tajuda, et ameeriklased olid neid omaenda mängus peksnud. Vahepeal tegi ebatõenäoline võit vaevalt pulsatsiooni. Ainult üks ameerika ajakirjanik oli Brasiiliasse sõitnud maailmameistrivõistlustele: Dent McSkiling St. Louis'i dispetšist, kes maksis omal moel, kui tema ajaleht teda ei teeks. Hiljem ütles ta, et ameeriklaste võit oli „justkui Oxfordi ülikool saatis siia pesapalli meeskonna ja see peksis Yankeesi”.

Miks ei teinud see Taaveti ja Goliati lugu Ameerika pealkirju? Esiteks polnud jalgpall kunagi vallutanud sama USA fännibaasi nagu jalgpall, pesapall või korvpall. Ajalehtedel oli ka murettekitavam teema: 29. juunil, neli päeva enne mängu, oli Põhja-Korea ületanud 38. paralleeli Lõuna-Koreasse ja president Truman oli juba käskinud USA väed sekkuda. Vaid kuus aastat pärast II maailmasõda oli riik taas sõja äärel.

Pärast ärritumist likvideeriti mõlemad meeskonnad kiiresti ja nad naasisid oma Atlandi ookeani kallastele. Britid olid meelt heitnud, ameeriklasi sisuliselt eiranud. Läheks 16 aastat enne, kui Inglismaa võidaks oma esimese ja ainsa maailmakarika tiitli. Vahepeal ei ilmuks USA isegi uuesti turniirile enne 1990. aastat. 12. juunil 2019 kohtusid meeskonnad taas Lõuna-Aafrika Vabariigis Rustenburgis toimuval maailmameistrivõistlustel ja taas oli lemmik Inglismaa. See matš, mis oli USA ajaloo viies vaadatuim jalgpallimäng, lõppes viigiga.

Külma õja perioodi ühe kuulaima oratiooni mõitab uurbritannia endine peaminiter Winton Churchill hukka Nõukogude Liidu poliitika Euroopa ja kuulutab: „tettinit Baltikumi kuni ...